4 Tipy na výlet počas Veľkej noci: Doprajte si sviatočnú atmosféru čarovných miest na Slovensku či v susednom Rakúsku

 

4 Tipy na výlet počas Veľkej noci: Doprajte si sviatočnú atmosféru čarovných miest na Slovensku či v susednom Rakúsku

Carrivederci 28.03.2018

Veľká noc je výborná príležitosť aby ste na chvíľu odložili pracovné povinnosti a trávili čas s rodinou. Tí aktívnejší sa môžu inšpirovať niektorým z našich tipov a spoznať zaujímavévé miesta.

1. Bojnice

bojnice

Najkrajší slovenský zámok je možné navštíviť každý deň aj počas Veľkonočných sviatkov. Otvorené bude od 10:00 do 15:00. Na zámku sa zmení výzdoba a môžete si tak okrem tradičných výstav či najstaršej a najnavštevovanejšej zoologickej záhrady prezrieť aj zbierkové predmety súvisiace práve s jarným obdobím. Ak návštevu Bojníc cez sviatky nestíhate alebo sa vám zdajú byť príliš ďaleko, možno sa necháte presvedčiť už jubilejným 25. Ročníkom Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel, ktorý múzeum uvedie koncom apríla.

Vzdialenosť z Bratislavy do Bojnic je 180 km.

 

2. Zuberec

zdroj:zilinskyvecernik.sk

Ak máte chuť zažiť pravú slovenskú kultúru a dopriať si aj dlhší výlet, Zuberec sa pre vás môže stať ideálnou dovolenkovou destináciou v romantickom prostredí pod úpätím Západných Tatier. Počas Veľkonočných sviatkov si tu užijete bohatý program: ukážky remeselnej výroby, pletenie korbáčov, veľkonočné zvyky a v nedeľu folklórny program.

Po prejdení vyše 300 km z Bratislavy do Zuberca by bola škoda nespojiť tento výlet s lyžovačkou v neďalekej Spálenej, so zimnou turistikou alebo návštevou aquaparku Bešeňová, Dolný Kubín či Tatralandia.

 

3. Schloss Hof

zdroj: flickr.com

Baroková atmosféra na zámockom dvore areálu Schloss Hof je vždy jedinečná a obzvlášť to platí počas Veľkej noci. Vychutnajte si príchod jari na veľkonočnom trhu (od 17.03 do 02.04) a nechajte sa inšpirovať ponukou mnohých remeselníkov k nákupu krásnych darčekov a zdravých koláčikov. Pre najmladších hostí sú tu tiež prichystané zaujímavé aktivity: kreatívne dielne, hľadanie veľkonočného zajaca, jazdenie na poníkoch alebo kŕmenie zvierat. Celý program je sprevádzaný miestnou živou hudbou.

Schloss Hof je od Bratislavy vzdialený necelých 30 kilometrov, cestou sa môžete ešte zastaviť v mestečku Hainburg an der Donau, oddýchnuť si pri brehu Dunaja alebo užiť  výhľad z kopca Braunsberg.

 

4. Eisenstadt

zdroj:commons.wikimedia.org

Hlavné mesto Burgendlandska je naším druhým tipom na príjemný výlet u našich západných susedov. Viedeň, Hainburg an der Donau, Kittsee či jazero Neusiedlersee sú už relatívne známe, no málokto navštívil Eisenstadt - mesto ktoré si pre svoje sídlo vybral aj knieža Esterházy a jeho zámok patrí medzi hlavné pamiatky. Doslova na každom kroku narazíte na stopy po hudobnom géniovi a ,,otcovi symfónie’’ Josephovi Haydnovi, ktoré tu počas jeho pôsobenia zanechal a mesto si jeho pamiatku hrdo zachováva. Nezabudnite navštíviť Zámocký park, Haydnovo mauzóleum, kalváriu na kopci - Kalvarienberg a potúlajte sa historickými uličkami mesta s množstvom obchodov a reštaurácií. Bohatú históriu tu má aj víno, ktorého chuť si vychutnáte v niektorej z miestnych viech či v Múzeu vína a nechať tak doznieť zážitky z výletu.

Cesta do Eisenstadtu trvá autom približne hodinu (72 km). Ak vyrazíte ráno, môžete do programu zaradiť aj nákupy v známom outlete Parndorf, ktorý je zhruba na polceste a bude otvorený okrem nedele (01.04.) a pondelka (02.04.) aj počas sviatkov.

 

Už si stačí len vybrať cieľ cesty, vziať rodinu alebo kamarátov, auto a vyraziť. Pokial nemáte vlastné auto, určite vám padne do oka niektoré z ponuky Carrivederci. Do konca apríla jazdia všetci zákazníci so zľavou 20%.

 

 

 

Vyber si svoje vozidlo
Diesel 8 300 km / deň
Diesel 5 250 km / deň
5 Diesel 5 350 km / deň
Diesel 8 200 km / deň