Prírodné kino nad Súľovom alebo Gaudiho sochy v Tatrách: 5 tipov na výlet, ktoré dokážu spríjemniť dlhé čakanie na jar

 

Prírodné kino nad Súľovom alebo Gaudiho sochy v Tatrách: 5 tipov na výlet, ktoré dokážu spríjemniť dlhé čakanie na jar

Carrivederci 12.02.2018

Pre priaznivcov tropického počasia, opalovania či letných festivalov je zima často utrpením. Deprimujúce počasie, tri vrstvy oblečenia a snehová kalamita, ktorá akýmsi zázrakom udrie vždy vtedy, keď si naši cestári zrovna zabudnú pozrieť predpoveď počasia. Ak už máte toho zhonu v Bratislave tiež dosť, nechajte sa inšpirovať naším výberom miest, ktoré dokážu očariť aj zarytých odporcov zimy.

 

Ľadový dóm na Hrebienku

Vzdialenosť od Bratislavy: 335 km

Výnimočný Ľadový dóm môžete na tatranskom Hrebienku obdivovať už po piaty krát. Tento rok sa slovenskí, českí a španielski sochári nechali inšpirovať slávnou Gaudiho bazilikou Sagrada Familia v Barcelone a na stavbu ľadového chrámu sa použilo dokopy viac ako 190 ton ľadu. Ešte silnejší zážitok si odnesiete, ak prídete v nedeľu o 15:30. Vtedy sa tu každý týždeň konajú rôzne koncerty.

Po návšteve dómu si môžete trochu osviežiť spomienky z detstva a spustiť sa po novej 2,5 kilometrov dlhej sánkarskej dráhe, ktorá vedie z Hrebienka priamo do Smokovca. Ak nemáte vlastné sánky, požičovňa sa nachádza pri spodnej stanici lanovky v Tatry Motion.

 

zdroj: www.regiontatry.sk

 

Zuberec

Vzdialenosť od Bratislavy: 300 km

Na Orave dobre, na Orave zdravo! Zuberec je už roky turistickým centrom Oravy a východiskovým bodom k horám, plesám a vodopádom v Roháčoch . Ak zimná turistika nie je nič pre teba, nevadí. Jednou z hlavných atrakcií Zuberca je skanzen v Brestovej pri Studenom potoku, ktorý ponúka veľmi pútavý a detailný pohľad na tento región a na to, ako sa v ňom v minulosti žilo. V prípade, že v Zuberci pobudnete dlhšiu dobu, oplatí sa navštíviť Brestovskú jaskyňu, ktorú po opravách sprístupnili minulý rok, či neďaleké lyžiarske strediská Roháče-Spálená alebo Janovky a Milotín.

zdroj: www.slovakregion.sk 

 

Banská Štiavnica

Vzdialenosť od Bratislavy: 175 km

Vďaka ťažbe zlata a striebra sa toto malebné mesto s bohatou históriou stalo veľmi obľúbeným. Úzke kamenné uličky, zlepené domy v strmom teréne a pamiatky ako Nový zámok, Starý zámok či Námestie Svätej Trojice sú natoľko pútavé, že ich ocenila aj organizácia UNESCO zaradením mesta do jej zoznamu mestských pamiatok. Pokojné prechádzky mestom tu môžete skombinovať s lyžovačkou v stredisku Salamandra, ktoré ktoré si najmä vďaka prijateľnej vzdialenosti od nášho hlavného mesta získava čoraz viac fanúšikov. Nezabudnite si jeden večer vyhradiť pre návštevu čajovne Klopačka alebo miestneho pivovaru Erb.

 

zdroj: www.salamandra.sk

 

Kalameny

Vzdialenosť od Bratislavy: 275 km

Je pravda, že na prírodné kúpaliská chodí váčšina z nás výlučne v lete, keď sa teploty rozhodne nepohybujú pod bodom mrazu. Termálny prameň v Kalamenoch neďaleko Ružomberka je však unikátom. Voda prúdiaca z hlbín zeme má veľmi príjemných 33 stupňov a umožňuje tak pohodlné kúpanie aj v zime. A dokonca zadarmo. V prípade, že si nepotrpíte na luxusných aquaparkoch, vírivkách a saunách, bude pre vás tento prírodný ,,wellness''po náročnej lyžovačke alebo turistike rajom na Zemi. Výlet môžete spojiť s návštevou vodopádu Lúčky, ktorý je od prameňa vzdialený sotva kilometer.

 

zdroj: www.liptovland.sk

 

Zraková pyramída v Súľove

Vzdialenosť od Bratislavy: 180 km

Netradičnou, no o to viac pútavou turistickou atrakciou je toto netypické umelecké dielo Juraja Gábora, ktoré musí nadchnúť každého milovníka prírody. Prechádzka od parkoviska v obci Súľov vám zaberie zhruba 15 minút a po chvíli si už užívate prírodné kino s výhľadom na Súľovské skaly, ktoré sú podľa mnohých najkrajšie práve v zime. Pyramída poslúži taktiež ako skvelý prístrešok pred dažďom, snehom a vetrom, takže si tu pokojne môžete spraviť s rodinkou alebo kamarátmi piknik.

 

zdroj: Tomáš Ganoczy

 

Na všetky tieto miesta je možné sa dopraviť aj vlakom, či autobusom. Mnohonásobne rýchlejšie a pohodlnejšie sa vám však bude cestovať autom. V prípade, že vlastné auto k dispozícii nemáte, cez portál Carrivederci sa k nemu dostanete rýchlo a jednoducho. Začnite kliknutím sem.

 

Vyber si svoje vozidlo
5 Plyn 5 300 km / deň
Diesel 5 700 km / deň
Diesel 5 350 km / deň
Diesel 5 400 km / deň