Tips & Tricks ako určiť cenu prenájmu vozidla

 

Tips & Tricks ako určiť cenu prenájmu vozidla

Carrivederci 12.01.2018

Tips & Tricks ako určiť cenu vozidla
Voľné auto? Máte ✓.
Chuť zarobiť? ✓
Čas nazvyš? ✗


Prinášame vám rýchly a prehľadný manuál ako si čo najjednoduchšie určiť cenu prenájmu vozidla cez Carrivederci. Žiadne zdĺhavé procesy a byrokracia. Klik sem, klik tam a už prenajímate (a samozrejme zarábate).

0. Na konci článku je uvedený konkrétny príklad ocenenia vozidla, aby ste to mali „čierne na bielom“. Najprv sa však pozrime, aký je postup oceňovania auta:
1. Zistite, aká je trhová cena vášho auta. Môžete použiť viac portálov, napríklad www.autobazar.sk alebo www.autobazar.eu. Nájdite auto podobné vášmu – rovnaký rok výroby, spotreba, približný počet najazdených kilometrov.
2. Ujasnite si, koľko dní za mesiac alebo rok chcete auto prenajímať.
3. Rozhodnite sa, koľko kilometrov môže nájomca počas doby prenájmu najazdiť. Čím vyšší počet kilometrov, tým vyššia suma prenájmu, pretože vy ako majiteľ potrebujete auto so stúpajúcimi kilometrami častejšie servisovať a dopĺňať kvapaliny.
4. Táto suma by mala zahŕňať aj peniaze, ktoré vy investujete do údržby auta prerátané na počet kilometrov. Ak pri požičiavaní auta dáte nájomcovi limit 100 km, prirátajte k základnej sume hodnotu údržby na 100 km. Obvykle sa táto suma pohybuje v rozmedzí 1 – 3 eurá na 100 km, samozrejme to závisí od automobilu.
5. Základná cena auta sa môže meniť v závislosti od viacerých faktorov. Cez pracovné dni, kedy sú prenajímané autá vyťažené menej, by mala byť nižšia aj cena prenájmu. Naopak, cez víkend, sviatky a prázdniny je dopyt najvyšší, čo sa môže odraziť aj na náraste sumy.
6. Koniec koncov, vždy to je len na vás akú sumu prenájmu si určíte. Našim cieľom je vaša spokojnosť a plná peňaženka. Preto ide prenajímateľovi až 65% sumy z prenájmu. Zvyšné percentá sa starajú predovšetkým o vaše pohodlie. Všetky tie „nepríjemnosti“ ako poistenie a administratívu vybavíme za vás, vy si užívate len výhody.
7. Odporúčame počítať cenu prenájmu nasledovne: vhodná cena prenájmu
je 25 až 35 EUR za deň na každých 10 000 EUR trhovej ceny vozidla.
Dôležitá je aj jedinečnosť a atraktivita automobilu, ktorá môže navýšiť cenu (napríklad športový tunning)


Pre nás v Carrivederci je dôležitá vaša spokojnosť. Preto robíme všetko preto, aby s nami bola radosť jazdiť a prenajímať!


P.S. A ešte sľúbený príklad:
BMW rad 3 r.v.: 2014, 183 koní, 90000 km, Benzín, vynikajúci stav
trhová hodnota 20 000 EUR.
Auto BMW uvedené vyššie je možné prenajímať v priemere 50 - 70 eur/deň.
Profit majiteľa auta sa v toto prípade pohybuje medzi 33-49 eur/deň.

 

 

 

Vyber si svoje vozidlo
Diesel 5 200 km / deň
Diesel 5 200 km / deň
Diesel 5 200 km / deň
5 Benzín 5 300 km / deň