Carrivederci pre každého, aj pre vás

 

Carrivederci pre každého, aj pre vás

Carrivederci 20.11.2017

Možno ste o car sharingu (zdieľaní áut) doteraz nepočuli, ale po prečítaní nasledujúcich riadkov možno zistíte, že je to presne to, čo ste hľadali!


Naša filozofia


Určite ste zachytili, že naše životné prostredie sa neuberá dobrým smerom. Je za tým veľa faktorov, jedným z nich sú „premnožené“ autá na cestách. Auto si dnes môže kúpiť skoro každý, lenže mnohé z nich potom len bezcieľne stoja na parkovisku a majiteľ ich využíva iba sviatočne. My v Carrivederci fandíme rozumnému využívaniu zdrojov. Veríme, že najvýhodnejšia situácia pre životné prostredie, šoférov, majiteľov áut (a ich peňaženky) je, keď sa každé vyrobené auto na svete využíva v najvyššej možnej miere.

Výhody pre všetkých

• Výroba čohokoľvek zanecháva na svete ekologickú stopu a zaťažuje životné prostredie. Každý kúsok plastu, pneumatiky, karosérie aj motora. A preto by sme nemali len donekonečna vyrábať a kupovať. Najekologickejšie je naplno využívať každé auto, ktoré je už vyrobené, ak spĺňa emisné normy.

• Vedeli ste, že priemerne stojí auto 95% času na parkovisku? Parkoviská sú tak večne preplnené nevyužívanými autami. A čo vaše auto? Ak viete, že ho dnes nepotrebujete, môžete ho ponúknuť na prenájom niekomu, komu sa práve zíde. Vy si zarobíte, parkovisko sa uvoľní a robíte službu aj planéte


• Auto stráca na hodnote aj keď len tak stojí na parkovisku. Preto je efektívnejšie, ak je v pohybe. Viete, že každé auto by malo raz za týždeň najazdiť aspoň 30 km? Za pravidelný pohyb sa vám poďakuje najmä batéria. Lenže realita je taká, že mnohí šoféri sú len „víkendoví“, cez týždeň auto nepotrebujú. Alebo pred domom parkuje aj služobné aj vlastné auto. Bola by škoda nevyužiť to!

 

Vyber si svoje vozidlo
Benzín 5 800 km / deň
Diesel 8 300 km / deň
Diesel 5 250 km / deň