„Sharing is Caring“ - podnikateľom môže byť každý, aj s dobrým pocitom na srdci

 

„Sharing is Caring“ - podnikateľom môže byť každý, aj s dobrým pocitom na srdci

Carrivederci 03.11.2017

Už sa vám stalo, že ste si chceli rezervovať hotel, lenže neboli voľné izby, alebo ste potrebovali taxík ale cena bola „uletená“, prípadne ste súrne potrebovali vŕtačku, ale kvôli pár hodinám majstrovania by sa neoplatilo kupovať novú?


Zdieľanie je trendy

Čím ďalej tým viac sa ľudia snažia žiť minimalisticky, úsporne, zdravo a s ohľadom na životné prostredie. Hľadáme alternatívy a nové spôsoby, ktoré prekonávajú zaužívané postupy. Jedným s trendov posledných rokov sa stala zdieľaná ekonomika (sharing economy). Ľudia ponúkajú svoje byty, náradie, alebo služby, buď na výmenu za niečo iné, alebo za peniaze. Prišli na to, že je jednoduchšie niečo ponúkať, podeliť sa s inými a mať z toho zisk. Na druhej strane, ľudia oceňujú, že mnoho vecí je dostupných bez toho, aby si produkt museli kúpiť za plnú sumu – stačí si ho prenajať, či požičať.

 

Ako to funguje?


Je veľa webov, ktoré ponúkajú široké možnosti zdieľania vecí, služieb a ubytovania. Len sa bezplatne zaregistrujete (väčšina sú zadarmo, prípadne za symbolický poplatok), prečítate podmienky a hotovo . Potom už len hľadáte, porovnávate, spojíte sa s ponúkajúcim a dohodnete sa. Platba je spravidla bezhotovostná. Nemusíte sa báť, že prídete o svoje peniaze, pretože portál stanovuje presné pravidlá tak, aby boli chránené obe strany.

Radosť (si) požičať


Výhodou je, že to všetko funguje tak formálne-neformálne. S ponúkajúcim sa viete dohodnúť tak, aby vám to sedelo „ako ušité“. Je super, že ceny sú priaznivé, komunikácia rýchla a ponuka široká. Ďalším benefitom je, že tento štýl podnikania tvorí ďalšiu konkurenciu už fungujúcim firmám. Tie sú nútené znížiť ceny, alebo zvýšiť kvalitu. A kto má z toho potešenie? Zákazník. Samozrejme, aj ponúkajúci si príde na svoje– náklady, napríklad za kúpu auta sa vám v dohľadnej dobe vrátia, pretože vaše auto aj tak väčšinu dňa len bezcieľne parkuje. A práve vtedy keď ho vy nepotrebujete, môžete ho niekomu prenajať.

 

 

Pripojte sa ku komunite ľudí, ktorí sa rozhodli podeliť


Na tomto princípe funguje aj dobre známy ubytovací portál Airbnb, na Blablacar sa môžete s niekým zviesť v jeho aute a platiť tak zlomok ceny, cez Jaspravim ponúkate, alebo objednávate drobné práce a služby, BikeSharing z vás spraví cyklistu kdekoľvek a kedykoľvek, vďaka Uberu sa môžete stať taxikárom. Čo však na Slovensku chýbalo bol car sharing pre každého. Zaregistrujete svoje auto a hneď prenajímate. Alebo sa chcete na pár hodín povoziť v aute svojich snov? Prípadne jazdíte len pár hodín v týždni a preto sa vám vlastné auto neoplatí kupovať? S Carrivederci, prvým car sharingom tohto typu, nezostanete nikdy v štichu! Je to „easy-peasy“, dostupné a výhodné.


Čo si viac priať?

 

Vyber si svoje vozidlo
5 Benzín 5 250 km / deň
Diesel 5 700 km / deň
Diesel 5 250 km / deň
Diesel 5 500 km / deň